De voordelen van een periodieke gift

In januari gaat de jaarlijkse Actie Kerkbalans van start. Natuurlijk hopen wij dat alle leden weer een bijdrage willen leveren aan onze gemeente!
Waarschijnlijk wist u al dat u uw gift(en) kunt aftrekken bij de aangifte van uw inkomstenbelasting. Dat geldt echter alleen voor giften boven de 1% (minimaal € 60) en tot maximum van 10% van het verzamelinkomen. Bij een periodieke gift gelden die grenzen niet. Daardoor krijgt u van de belastingdienst meer geld terug. Dit voordeel kunt u ten goede laten komen aan de PGO. Zo kunt u meer geven zonder dat het u meer kost. Bij een periodieke gift schenkt u minimaal vijf jaar lang elk jaar eenzelfde bedrag aan onze gemeente. Periodieke giften zijn volledig aftrekbaar van de belasting. Dat kan trouwe gevers een fiscaal voordeel opleveren dat kan oplopen tot 43%. De periodieke gift moet wel zijn vastgelegd in een (gratis) overeenkomst met de PGO. Meer hierover leest u hier
Daar zijn ook de formulieren te downloaden en kunt u via de schenkcalculator uw fiscale voordeel berekenen.  
Voor meer informatie kunt u contact opnemen met Dieneke van Os, penningmeester Stuur Email,