Lezing: Vredesweek in tijden van oorlog

, ,
ma 18sep2023

De Raad van Kerken Oegstgeest wil tijdens de vredesweek (16-24 september) stilstaan bij enkele van de vele vragen.

Aanvang 20.00 uur

Locatie: Dorpscentrum Oegstgeest

Vredesweek in tijden van oorlog
Al meer dan anderhalf jaar is er oorlog in Oekraine. De Raad van Kerken Oegstgeest wil tijdens de vredesweek (16-24 september) stilstaan bij enkele van de vele vragen en dilemma’s, die deze oorlog oproept:
• Solidariteit met Oekraïne staat voorop. Daarmee ook militaire steun aan Oekraïne. Dit alles leidt wel tot inmiddels al vele duizenden doden en gewonden aan beide kanten. Is er nog sprake van proportionaliteit? En wie maakt dat uit?
• Wordt oorlog weer niet acceptabel als middel om conflicten op te lossen?
• Deze oorlog heeft ook het mogelijke gebruik van kernwapens opnieuw actueel gemaakt. Wat valt daarover vanuit de ethiek te zeggen?
• Wat is de rol van kerken en vredesbeweging?
Over deze en andere vragen zal worden gereflecteerd door Koos van der Bruggen. Hij is lid van de Raad van Kerken. In het verleden was hij onder meer wetenschappelijk onderzoeker m.b.t. (de ethiek van) vrede en veiligheid en bestuurslid van Pax Christi.
De lezing is op maandag 18 september om 20.00 uur, in de Kleine Zaal van het Dorpscentrum.

Terug naar Agenda