Opkomen voor de Schepping

za 11jan2025

CCA (Christian Climate Action) werkt samen met XR (Extinction Rebellion) met een demonstratie op het begin van de A12, maar ook ernaast.

Het gaat maar door. Elk jaar is er een nieuw warmterecord, hoor je dat de opwarming van de aarde sneller gaat dan eerder gedacht, en lees je dat veel planten en dieren zich niet kunnen aanpassen. Elke persoonlijke bijdrage om hier niet aan mee te doen is noodzakelijk, maar lang niet genoeg. Er moeten algemene maatregelen worden genomen.

Er is een groep christenen, jongeren, ook ouderen, die zich zoveel zorgen maakt over de Schepping dat ze de overheid die zorgen steeds meer onder de aandacht wil brengen. Ze vormen de groep Christian Climate Action. Ze vragen de overheid steeds nadrukkelijker om de vervuilende bedrijven niet meer te subsidiëren (met belastingkorting en andere voordelen), zodat we met elkaar de aarde schoner kunnen maken en de verdere opwarming kunnen stoppen.

Brieven blijken al lang niet meer te helpen, gewone demonstraties op de stoep ook niet meer. Daarom is een paar jaar geleden gekozen voor een demonstratie op het begin van de A12. Sommigen gaan de weg op. Anderen betuigen hun steun vanaf de kant van de weg.

Misschien maakt u, maak jij, je zoveel zorgen, dat je wilt meedoen. Dat kan op zaterdag 11 januari. Dan is er weer een demonstratie op het begin van de A12, maar ook ernaast, als ondersteuning. CCA (Christian Climate Action) werkt samen met XR (Extinction Rebellion).

Kijk eens op www.christianclimateaction.nl of op www.extinctionrebellion.nl

Wie op de A12 wil demonstreren, moet een training hebben gedaan. Dat is om goed te weten dat we nooit geweld gebruiken, dat we voor elkaar zorgen en wat er gebeuren kan, als de politie gaat optreden. Er is een training van CCA op maandag 6 januari in Utrecht, aanmelden via de website. Je/u kunt mij e-mailen: Peter Wattèl. Bellen mag eventueel ook: 06-53 44 89 11. Als er een aantal gemeenteleden wil gaan, kunnen we dat gezamenlijk doen.

Locatie:  Wetenswaardig

Terug naar Agenda